Markizy Lublin

Markiza balkonowa szara

Markizy Balkonowe

Markizy balkonowe sprawdzają się w zacienieniu balkonów i innych niedużych powierzchni takich jak altanki i tarasy. W miejscach, gdzie w ciągu dnia występuje zbyt duże naświetlenie swobodnie można pomyśleć o zastosowaniu markiz. Są one prostym rozwiązaniem niosącym natychmiastowe efekty. Poza tym markizy balkonowe dostępne są w wielu różnobarwnych wzorach i kolorach, co nadaje specyficzny urok każdemu z miejsc, gdzie zostaną zamontowane.

Markiza balkonowa zbudowana jest ze stopu aluminium wyposażonego w sprężynę, która odpowiada za prawidłowe napięcie tkaniny i zapobiega składaniu ramion pod naporem wiatru. Ciężar markizy rozłożony jest na uchwyty ramion i rurę nowojową, dlatego może być mocowana nawet w miejscach, gdzie wytrzymałość podłoża uniemożliwia montaż markizy tarasowej ze składanymi ramionami.
Elementy konstrukcji są lakierowane techniką proszkową i najczęściej występują w kolorze białym.

Markiza tarasowa szara

Markizy Tarasowe

Markizy tarasowe są idealną ochroną przed nasłonecznieniem dla większych powierzchni. Świetnie sprawdzają się na tarasach, w ogródkach piwnych i na dużych balkonach.
Szeroka gama kolorów sprzyja w doborze odpowiedniej palety barw. Markizy są bardzo funkcjonalną osłoną przeciwsłoneczną stosowaną na zewnątrz. Stanowiąc ciekawą kompozycję w połączeniu z innymi dodatkami, a także ozdobę budynku.

Markizy skutecznie osłaniają przed promieniami słonecznymi i niebezpiecznym promieniowaniem UV. Chronią także przed niewielkim deszczem [markiza tarasowa w pełnej kasecie]. Mają swój udział również w utrzymaniu niższej temperatury w pomieszczeniach (ograniczając dostęp promieniom słonecznym), dzięki nim możliwe jest obniżenie temperatury nawet o 5 stopni Celsjusza!

markiza koszowa

Markizy Koszowe

Markizy koszowe to rozwiązanie przeznaczone głównie do stosowania nad witrynami, drzwiami sklepowymi, a także nad punktami gastronomicznymi, w lodziarniach i kafejkach. Markizy te są z reguły nie duże, ale wyglądają bardzo efektownie. Swoim wyglądem często przyciągają wzrok już z daleka. Mogą być także wykorzystane, jako element reklamowy. Poza walorami wizualnymi pełnią bardzo ważną rolę ochronną, zabezpieczają wyeksponowane w witrynach towary przed szkodliwym, niszczącym promieniowaniem słonecznym i wysoką temperaturą.

W markizach koszowych występuje podział na dwie kategorie (ze względu na ich kształt). Są to markizy kuliste i klasyczne. W zależności od potrzeb i pełnionych funkcji, dobierana jest właściwa forma. Różnobarwne markizy koszowe mają swój niesamowity urok i wywołują miłe wspomnienia, ponieważ, podobne rozwiązania dostępne były już od dziesiątki lat temu.
Konstrukcja markiz wykonana jest z aluminium i pokryta tkaniną PCV lub tkaniną akrylową impregnowaną. Wysoka jakość produktu, spełnia swoje funkcje przez wiele, wiele lat.

Szukasz markizy do swojego domu?

Napisz do nas