Bramy Lublin

dwie bramy segmentowe

Bramy Segmentowe

Niezależnie, czy masz już garaż, czy dopiero o nim myślisz z pewnością masz świadomość, że brama garażowa stanowi istotną rolę dla całego garażu. Jednym z najlepszych rozwiązań są bramy segmentowe ponieważ współczynniki przenikania ciepła plasują się na poziomie Uk=1,07[W/m2xK], oznacza to, że brama jest ciepła i przeznaczona głównie do garaży ogrzewanych. Z zasady bramy garażowe z takim współczynnikiem przenikania ciepła są zbliżone do współczynników okien wielokomorowych stosowanych w budownictwie energooszczędnym.

Co charakteryzuje tego typu bramy? Po pierwsze to, że jest uszczelniona na całym obwodzie, a w dolnym panelu zamontowano specjalną uszczelkę przylegającą do podłoża, co daje świetną izolację termiczną. Przemawia za tym także uszczelnienie pomiędzy górnym panelem, a nadprożem dzięki uszczelce zamontowanej do górnego panelu lub też mocowanej do nadproża. Trwałość i solidność, cała konstrukcja wykonana jest z wysokiej jakości elementów stalowych ocynkowanych, a skrzydło bramy wykonane z paneli stalowych 40 mm wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową. Funkcjonalność, skrzydło bramy porusza się wzdłuż prowadnic pionowych i poziomych podsufitowych.
Bramy segmentowe to także bezpieczeństwo, panele posiadają zabezpieczenie kształtowe, uniemożliwiające przytrzaśnięcie palców oraz uszczelki w miejscu styku dwóch paneli. Do wyboru sterowanie automatyczne lub manualne.

brama garażowa rolowana

Bramy Rolowane

Kolejnym rozwiązaniem proponowanym do zastosowania w garażu, czy też w magazynie są bramy rolowane. Zbudowane z paneli tworzących kurtynę bramy. Kurtyna podczas otwierania nawijana jest na wał nawojowy ukryty w skrzynce, co umożliwia zaoszczędzenie przestrzeni pod sufitem. Ma to istotne znaczenie w pomieszczeniach magazynowych, ale również gra to też dużą rolę u osób lubiących efektywnie wykorzystywać (często ograniczoną) przestrzeń do użytkowania.

Charakterystyka bram rolowanych opiera się na kilku podstawowych elementach. Jedną z cech tego typu bram jest budowa kurtyny, mianowicie wykonanie z profili aluminiowych wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową. Wyróżnikiem jest też to, że wszystkie bramy rolowane w standardzie wyposażone są napęd elektryczny.
Ponadto kurtyna bramy porusza się wzdłuż aluminiowych prowadnic pionowych i nawija się na wał nawojowy, w którym zamontowany jest także siłownik rurowy.
Wysokiej jakości prowadnice wyposażone w uszczelki szczotkowe, wykonane są z aluminium i montowane wzdłuż bocznych krawędzi otworu. Dla wzmożonej szczelności i ze względów na bezpieczeństwo w skrajnym, dolnym profilu montowana jest komorowa uszczelka gumowa przylegająca do podłoża.

brama uchylna biała

Bramy Uchylne

Bramy garażowe typu uchylnego jeszcze niedawno były najpopularniejsze na rynku i w dalszym ciągu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ponieważ rozwiązania tego typu są dostępne i sprawdzane przez setki użytkowników od lat, zbudowało się wokół tego produktu duże zaufanie konsumentów. Dzięki temu bramy uchylne mają swoich zagorzałych fanów. Na niezawodność działania naszej bramy ma wpływ jej prosta konstrukcja i proste, sprawdzone rozwiązania mechaniczne.

Technicznymi zaletami bramy uchylnej jest jej wykonanie z blachy stalowej ocynkowanej – trapez T-10, o pionowym, poziomym, i skośnym układzie wypełnienia, bądź też z blachy stalowej ocynkowanej perforowanej. Profile skrzydła połączone są za pomocą specjalnych akcesoriów, a elementy ościeżnicy zespolone za pomocą połączeń skręcanych. Brama uchylna wyposażona jest również w poprzeczkę łączącą prowadnice poziome oraz ślizgi boczne. Ponadto opuszczanie i podnoszenie skrzydła bramy wspomaga układ sprężyn, które z kolei zabezpieczone są w tulejach. Może to właśnie uchylna brama garażowa będzie dla ciebie najlepsza!

Szukasz bramy do swojego domu?

Napisz do nas