Bramy Rolowane

brama garażowa rolowana

Poznaj je bliżej

Kolejnym rozwiązaniem proponowanym do zastosowania w garażu, czy też w magazynie są bramy rolowane. Zbudowane z paneli tworzących kurtynę bramy. Kurtyna podczas otwierania nawijana jest na wał nawojowy ukryty w skrzynce, co umożliwia zaoszczędzenie przestrzeni pod sufitem. Ma to istotne znaczenie w pomieszczeniach magazynowych, ale również gra to też dużą rolę u osób lubiących efektywnie wykorzystywać (często ograniczoną) przestrzeń do użytkowania.

Charakterystyka bram rolowanych opiera się na kilku podstawowych elementach. Jedną z cech tego typu bram jest budowa kurtyny, mianowicie wykonanie z profili aluminiowych wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową. Wyróżnikiem jest też to, że wszystkie bramy rolowane w standardzie wyposażone są napęd elektryczny.
Ponadto kurtyna bramy porusza się wzdłuż aluminiowych prowadnic pionowych i nawija się na wał nawojowy, w którym zamontowany jest także siłownik rurowy.
Wysokiej jakości prowadnice wyposażone w uszczelki szczotkowe, wykonane są z aluminium i montowane wzdłuż bocznych krawędzi otworu. Dla wzmożonej szczelności i ze względów na bezpieczeństwo w skrajnym, dolnym profilu montowana jest komorowa uszczelka gumowa przylegająca do podłoża.

Szukasz bramy rolowanej do swojego domu?

Napisz do nas